SPOR ŞENLİĞİ ETKİNLİKLERİ ÖDÜL TAKDİM TÖRENİ YAPILDI

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından 4-26 Aralık 2023 tarihleri arasında düzenlenen ‘Spor Şenliği Etkinlikleri’nin ödül takdim töreni Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans salonunda gerçekleştirildi. Törene Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Hasan Çiftci, Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, Genel Sekreter Vekilimiz Doç. Dr. Veysel Turan, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enis Karabulut, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Esen, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Barış Aslan, akademisyenler, daire başkanları ve öğrenciler katıldı.

Programda selamlama konuşması yapan Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak, sporun hayatımızdaki önemine vurgu yaparak, ‘Sizlerin spora olan ilgilerinizi ve başarılarınızı takdir ediyorum. Bahar ayları ile birlikte çeşitli branşlarda spor etkinliklerini yapmayı planlıyoruz. Bisiklet yarışı olabilir farklı branşlarda olabilir diye düşünüyorum. Bu vesileyle katılım gösteren ve başarılı olan tüm öğrencilerimizi ve emek veren personelimizi tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum’ dedi.

Spor Şenliği Etkinliklerinde Salon Futbolu Erkek, Voleybol Kadın ve Masa Tenisi Erkek kategorisinde olmak üzere üç alanda ödül takdimi yapıldı. Salon Futbolu Erkek kategorisinde birinciliği Spor Bilimler Fakültesi takımı alırken ikincilik kupasını Veteriner Fakültesi ve üçüncülüğü ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi takımı aldı.

Voleybol Kadın takımları arasında birinciliği Spor Bilimler Fakültesi alırken ikinciliği ise Fizik Tedavi Rehabilitasyon Fakültesi takımının oldu. Bireysel kategoride düzenlenen Masa Tenisi yarışmasında sadece erkekler yarıştı. Birinciliği Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Yusuf Araz alırken ikinciliği Veteriner Fakültesinden Berkan Yoldaş ve üçüncülüğü ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mustafa Diyar Yanılmaz aldı.

Programda ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün Cumhuriyetimizin 100. Yıl Kutlamaları kapsamında düzenlediği “Kamu Spor Oyunları Turnuvası”nda Üniversitemizi temsil eden Spor Bilimleri Fakültemiz Masa Tenisi Takımının kazandığı ikincilik kupasını Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak takdim etti

Program ödüllerin takdimleri ve fotoğraf çekimiyle son buldu.