Kariyer Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

Bingöl Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen “Kariyer Günü” etkinliği gerçekleştirildi. Üniversitemiz Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda 27 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen Kariyer Günü etkinliğine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan ÇİFTÇİ, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.  
Açılış konuşmasını yapan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersin ERKAN, öğrencilerin iş hayatına atılmadan önce kariyer planlamasına önem vermeleri gerektiğine değindi. Sürekli değişen ve gelişen dünya şartlarında kendini yenilemenin önemi konusunda düzenlenen Kariyer Günü etkinliğinin faydalı olmasını dileyerek, etkinlikte emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti. 
Kariyer Günü etkinliğinin ilk konuğu Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi ve Kariyer Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet ALKAYIŞ oldu. Alkayış, Kariyer Planlamasının Önemi ve Başarı başlıklı konuşmasını yaparak etkin ve başarılı bir kariyer planlamasının nasıl yapılacağına dair bilgiler sundu.
Fırat Kalkınma Ajansı Bingöl YDO Koordinatörü İsa TELİMEN, Girişimcilik ve Devlet Destekleri konuşmasıyla öğrencilere yatırım ve destek imkânları konusunda katılımcılara bilgi verdi.  
Ziraat Bankası Bingöl Şube Müdürü Sami GÜRBÜZ ve Türkiye Finans Bingöl Şube Müdürü Ender PULİ, Finans ve Bankacılık sektöründe kariyer planlaması ve istihdam olanakları hakkında tecrübelerini aktardılar.